POZNAŃ OKOLICA

Termy Maltańskie

5-10 min. od Apart A2

Najnowocześniejszy i największy wodny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce, położony nad brzegiem jeziora Maltańskiego, w samym centrum Poznania. Na obszarze 6 ha znajduje się 18 basenów sportowych i rekreacyjnych o całkowitej powierzchni lustra wody 5000 m2. 14 pomieszczeń na 1000 m2 tworzy świat Saun. Profesjonalne spa z 17 gabinetami o powierzchni 750 m2 to najlepsze spa w Polsce.

Termy Maltańskie składają się z czterech stref:
Baseny Sportowe to kompleks pełnowymiarowych basenów olimpijskich, zaprojektowany z myślą o największych imprezach pływackich. W strefie znajdują się 50 metrowy basen olimpijski, wieża do skoków 10 m oraz specjalny basen o głębokości 5 m przystosowany do pływania synchronicznego, waterpolo, skoków do wody, nurkowania i wielu innych sportów. To wyjątkowe miejsce dla amatorów i wyczynowych sportowców.

Aquapark to wodny świat, w którego skład wchodzi 16 mniejszych i większych, głębokich i płytkich basenów. Znajduje się tutaj duża liczba wodnych atrakcji. Dla osób lubiących szybkość i emocje przygotowano 11 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Poza tym na terenie Aquaparku znajdują się basen z morskimi falami, dzikie rzeki, jacuzzi, baseny solankowe i liczne atrakcje dla dzieci. To doskonałe miejsce na aktywny odpoczynek i relaks.

Świat Saun jest wyjątkowym miejscem odpoczynku i relaksu. W 14 kameralnych pomieszczeniach każdy znajdzie coś dla siebie: Sauny suche, łaźnie parowe i aromatyczne oraz niepowtarzalne sauny zewnętrzne. Seanse parowe pozwolą odprężyć się w komfortowych warunkach. Strefa to nie tylko sauny. Do dyspozycji jest również tężnia solna, grota śnieżna, basen zewnętrzny oraz tepidarium czyli pokój odpoczynku. To miejsce gdzie jednocześnie wzmocnisz organizm i odpoczniesz.

Spa 1306 to największe i najlepsze spa w Polsce. 17 profesjonalnych gabinetów przygotowanych na przyjęcie najbardziej wymagającego klienta. Wyjątkowe ceremonie, składające się z wielu etapów, takie jak Rasoul, Hammam czy Ajurweda pozwalają na oderwanie się od codzienności, przynosząc odprężenie i spokój. To miejsce gdzie można się odprężyć i zadbać o swoje naturalne piękno.

Odkryj Poznań - wielojęzyczna informacja turystyczna

Sprawdź informacje:

Co się dzieje dzisiaj w Poznaniu, co warto obejrzeć

Spacer po Zamku w Kórniku, czyli co na mnie czeka tam w środku…

Muzeum w Zamku w Kórniku jest jak XIX-wieczny dom Tytusa i Celestyny Działyńskich, jak dom Jana Działyńskiego – ich syna, który po ojcu przejął Zamek i zakończył jego przebudowę. Ostatecznie urządzali go dalej Jadwiga z Działyńskich Zamoyska siostra Jana, jej syn Władysław i córka Maria.

Wnętrza – choć przez muzealników przystosowane do zwiedzania – zaaranżowane są w taki sposób, żeby dać poczucie współczesnemu zwiedzającemu, że jego właściciele dopiero stąd wyszli. Ma tu być tak, jakby Gospodarze zaraz mieli usiąść, napić się herbaty, zagrać na harfie, odtworzyć partię

Więcej informacji:

Największe Centrum handlowe Poznania FRANOWO

5 min. autem od Apart A2

Ikea , Media Markt , OBI ,KINEPOLIS i wiele innych.

Więcej informacji:

Restauracja Włoska w pobliżu (800mb) Apart A2

Restauracja i Pizzeria Kuchnia Italia swoje progi dla pierwszych gości udostępniła w roku 2012. Na przestrzeni już ponad 10 lat swojego istnienia przeszła kilka przeobrażeń, aby stać się lokalem w obecnej szacie. Dania można zamówić do hotelu na www.kuchnia-italia.pl Ułatwi to specjalny system do zamówień online

Więcej informacji: